שידורים דיגיטליים קרקעיים - רדיו דיגיטלי , טלוויזיה דיגיטלית digital television digital radio DAB dvbT dvb-t dmb

גודל טקסט הקטן טקסט הגדל טקסט טקסט רגיל
היסטוריה : הממציאים והמגלים החשובים ביותר בתחום הרדיו

הרדיו -ממציאים רבים לו. לא כל מי זדפי ההיסטוריה זקפו לזכותו את המצאת הרדיו במשך הדורות אכן היה ראוי לכתרים ששמו לראשו. בשנים האחרנוות, עם חשיפת אררכיונים רבים יצאו אמיתות רבות לאור והתברר, שלא מעט ממציאים לא המציאו בעצם שום דבר משמעותי ואילו דווקא אלה שאכן גילו והמציאו , נזנחו ונשכחו ( וחלקם מתו עניים מרודים ). בעמוד שלפניכם רק כמה מילים על חלק מהממציאים. ראו גם הפניות לעמודים בהרחבה בגוף הטקסט. כל הקישורים הם למאמרים נוספים באתר עצמו והם ייפתחו בעמוד נפרד.

 
דייויד יוז היה הראשון ששידר קוד מורס בשנת 1878. אבל השדור שבצע יוז לא עמד בדרישות המדעיות של חבריו לאקדמיה והמצאתו נזנחה ונשכחה במשך דורות.

 
בשנת 1881 הצליח היינריך הרץ ליצור ולמדוד גלי רדיו בתדר גבוה מאוד .מאז , נזקפת המצאת הרדיו לזכותו של הרץ .

 
בין השנים 1893 and 1894 ניהל רוברט לנדל דה-מורה, כומר ומדען ברזילאי סדרה של ניסויים . הוא פרסם את תוצאות נסיונותיו רק בשנת 1900 ואף הצליח לרשות אותם כפטנטים בברזיל ובארצות הברית.

 
בשנת 1894 בנה אלכסנדר סטפנוביץ' פופוב את מקלט הרדיו הראשון שלו שכלל coherer ( גלאי אותות רדיו ). הוא שכלל את המכשיר והפך אותו לגלאי ברקים והציג אותו בפני החברה הרוסית לפיזיקה וכימיה בשנת 1895.

 
ניקולא טסלה ( ראו מאמר נפרד) פתח אמצעי ליצור באופן אמין תדרי רדיו , הדגים את עקרונות הרדיו באופן פומבי ושידר אותות רדיו לטווח ארוך . הוא רשם פטנט בארצות הברית על המצאת הרדיו שלו שהוטגדרה כ "שידור אלחוטי של נתונים". עוד על טסלה

 
גוליילמו מרקוני היה אחד מהראשונים להתנסות ברדיו הוא בצע את השידור הראשון למרחקים גדולים ויסד את הארגון המסחרי הראשון שהוקם במיוחד על מנת לפתח את השימושים ברדיו.
עוד על מרקוני

   
רג'ינלד פסנדן ו לי דה-פורסט המציאו את שידורי הרדיו בגלים בינוניים , AM - amplitude modulation, כך שיותר מתחנה אחת תוכל לשדר במקביל ( בנגוד לשידורי רדיו על פי שיטת spark-gap ) בה ניתן היה לשדר רק תחנת רדיו אחת בכל הספקטרום הזמין . על פסנדן

 
אדווין ארמסטרונג המציא את הרדיו באפנון תדר, FM - Frequency modulation, כך ששידורי הרדיו לא יהיהו מלווין בהפרעות חשמליות של מכשירי חשמל אחרים והפרעות אטמוספיריות. עוד על ארמסטרונג .


אתר החדשות הישראלי היחיד בנושאי טלוויזיה דיגיטלית קרקעית DVB-T , רדיו דיגיטלי קרקעי DAB , שידורי מולטימדיה דיגיטלית קרקעית DMB ו DVB-H
© האתר בלתי תלוי ואינו קשור בגורמים מסחריים או בעלי ענין בנושאים הנסקרים בו.
This is an independent non-commercial web magazine about digital terrestrial radio and television in Israel and worldwide
מבוא
מבוא לשידורים
דיגיטליים

מילון מונחים בנושא שידורים דיגיטליים

עדכוני האתר Newsletter
טלוויזיה דיגיטלית : בעולם / בישראל
DTT/DVB-T Digital TV in Israel
היסטוריה - הטלוויזיה


שידורי מולטימדיה
DVB-H , MediaFLO קרקעיים ניידים
DMB , DVB-H , MPH ,
MediaFLO
A-VSB

חדשות ציוד / קישורים
רדיו
טלוויזיה
DVB-H, DMB
יצרנים ומפתחים

תקינה ורגולאציה תערוכות אירגונים
קשר ומערכת
אודות האתר
יצירת קשר
about this site
contact us
עדכוני האתר Newsletter