שידורים דיגיטליים קרקעיים - רדיו דיגיטלי , טלוויזיה דיגיטלית digital television digital radio DAB dvbT dvb-t dmb

 
גודל טקסט הקטן טקסט הגדל טקסט טקסט רגיל

שאלות ותשובות בנושא קליטת השידורים של חבילת הערוצים הדיגיטלית הקרקעית
"עידן - ערוצים ישראליים דיגיטליים נגישים"


מידע על השידורים עצמם ראו כאן

מעמוד קודם78   האם אפשר לקלוט עם אנטנה פנימית ברמת גן - רחוב האצל ?

תשובה
רק עם אנטנה חיצונית


77   אני גר באשדוד, פניתי למוקד "עידן +" של הרשות השנייה והם אמרו לי שניתן לקלוט את שידורי הטלוויזיה הדיגיטלית באמצעות אנטנה פנימית. לפי מה שהבנתי באתרכם זה אינו נכון האם תוכלו לעשות לי סדר בבלגאן?

תשובה
המוקד הרשמי לטעמי עדיין לא בדק בצורה מעשית את רמת הקליטה ברחבי הארץ....
כאן באתר יש נסיון מצטבר מכלל ציבור המגיבים והוא רב מאוד.
אם אתה מעוניין לקלוט שידורים, התקן אנטנה על גג הבניין לכיוון ירושלים.
בהצלחה וכתוב לנו על התוצאות!76   אני מתגורר במרכז רעננה. ברשותי ממיר של Konka דגם SDT980 אינני מצליח לצפות בשידורים כלל. אציין כי אני משתמש באנטנה פשוטה שקיבלתי עם הממיר ללא אנטנה נוספת עם מגבר. מה עלי לעשות? האם ישנן בעיות ידועות באזורי?

תשובה
לפי פריסת המשדרים בשלב זה אתה צריך אנטנה חיצונית המכוונת לירושלים.75   לאחרונה קניתי טלויזיה התומכת בשידורי DVB-T, ראה למטה את הפרטים. האם ניתן לחבר אנטנה רגילה ולקלוט את שידורי ה DTT ללא צורך בממיר נוסף ? אני גן בישוב גן יבנה סמוך לגדרה

תשובה
לא מצויין במפרט אם הטלוזיה תומכת ב MPEG-4 והיות ממה שידוע עד עתה יצרני הטלויזיות עדיין לא הטמיעו את המפענח הזה במקלטים, לא תוכל לקלוט את השידורים.74   אני גרה בירושלים בשכונת קטמון. ברצוני לרכוש ממיר דיגיטלי לטלויזיה. ברשותי טלויזיה רגילה/ישנה/פשוטה. אני לא מחוברת לכבלים או ללווין. באנטנה הפנימית הקליטה גרועה שאלותי: האם הממיר מתאים לטלויזיה שלי למה אני זקוקה בנוסף לממיר אם יש פרטים נוספים שעלי לדעת אשמח לקבלם שכן אני בורה בנושא

תשובות
הסיבה שאת צריכה לרכוש ממיר היא מכיוון שהממשלה ת]סיק כליל את השידור האנלוגי שנקלט כיום באמצעות מקלט הטלוויזיה הישן שלך . על מנת להמשיך ולקלוט שידורי טלוויזיה קרקעיים ללא תשלום יהיה עליך לרכוש ממיר דיגיטלי ולחברו למקלט הטלוויזיה הישן שלך. כאמור לרוב הממירים הדיגיטלייםן החדשים יש יציאה בחלק האחרויש ל המקלט המסומנת כ "RF OUT" . מיציאה זו מחברים כבל אנטנה רגיל אל שקע האנטנה בדופן האחרוית של מקלט הטלוויזיה הישן שלך ולא תצטרכי לרכוש מקלט חדש. בידקי מציאות יציאה כזו בממיר שמציעים לך כשאת בחנות !
ברוב האזורים בירושלים תוכלי לקלוט באמצעות אנטנה פנימית. אם לא תצליחי, נסי למקמה על אדן החלון ואם גם זה יכשל יש למקם אנטנות על גג הבית73   מהן אפשרוית קליטת שידורים דיגיטליים במושב אורות ליד קרית מלאכי ומה סוג האנטנה הרצוי ?

תשובה
אנטנה על גג הבית המכוונת לירושלים72   אני מתגורר במודיעין ברח' עמק החולה . האם ניתן לקלוט את השידורים הדיגיטליים ללא צורך באנטנה חיצונית?

תשובה
אתה צריך אנטנה חיצונית .71   כיצד ניתן לדעת איזה מכשיר טלביזיה מתאים לקליטת השידורים הספרתיים ואיזה מכשיר דורש התקנת ממיר? האם מכשירי טלוויזיה בטכנולוגית HD Ready ו- HD Full יכולים לקלוט שידורים דיגיטלים ללא ממיר?

תשובה
יש לבדוק את מפרט הטיונר של מקלט הטלוויזיה : אם הוא כולל פענוח אותות בדחיסת MPEG-4 ( וידאו) ו AAC-HE V.2 ( אודיו) המקלט מתאים לדרישות הישראליות. אין קשר בין תאימות המקלט לשידורים או הכנה לשידורים בהפרדה גבוהה .70   I've recently purchased a DVB-T stick from ebay. However, when I plugged it in and used the included software (Blaze HDTV player version 2.5) the scanner found the channels the right frequency, but there was neither image nor sound. When I downloaded the trial version of this player (Blaze HDTV player version 3.5) I could see the video but there was still no sound. Do you happen to know what is the problem? What software you use in order to watch DVB-T broadcasts in Israel? Is it a problem with the DVB-T usb stick?

Answer
The stick is fine. you have to download the proper software MPEG -4 decoder for the video AAC pulse V2 for the audio good luck .69   אני גר במזרח ראשון לציון ורכשתי ממיר של קונקה. אין קליטה עם האנטנה הקטנה שהגיעה עם הממיר. בבניין שלי יש אנטנה מרכזית על גג הבניין, אך הדירה שלי לא מחוברת אליה. אני מתלבט כרגע בין חיבור הדירה לאנטנה מרכזית (עלות של כ 200 – 400 ₪ על ידי מתקין מקצועי), לבין קניית אנטנה פנימית מוגברת ( שתעלה כ 100-150 ₪). על איזה פתרון הייתם ממליצים לי? (אני גר בקומה 2 מתוך 9). תודה רבה מראש על העזרה.

תשובה
ההמלצה הינה אנטנה מרכזית 1.איכות הקליטה 2. תאפשר קליטה בעוד שקעי טלויזיה בבית.68   אני מתגורר במודיעין ברח' עמק החולה . האם ניתן לקלוט את השידורים הדיגיטליים ללא צורך באנטנה חיצונית?

תשובה
ההמלצה הינה אנטנה מרכזית / חיצוניתעוד שאלות ותשובות בעמוד הבא


לא מצאתם תשובה לשאלותיכם ?
שלחו פניה ל israeltv@godigital.co.il . אם מדובר בנושאי קליטה ומשדרים, אל תשכחו לציין את אזור מגוריכםאתר החדשות הישראלי היחיד בנושאי טלוויזיה דיגיטלית קרקעית DVB-T , רדיו דיגיטלי קרקעי DAB , שידורי מולטימדיה דיגיטלית קרקעית DMB ו DVB-H
© האתר בלתי תלוי ואינו קשור בגורמים מסחריים או בעלי ענין בנושאים הנסקרים בו.
This is an independent non-commercial web magazine about digital terrestrial radio and television in Israel and worldwide
מבוא
מבוא לשידורים
דיגיטליים

מילון מונחים בנושא שידורים דיגיטליים

עדכוני האתר Newsletter
טלוויזיה דיגיטלית : בעולם / בישראל
DTT/DVB-T Digital TV in Israel
היסטוריה - הטלוויזיה


שידורי מולטימדיה
DVB-H , MediaFLO קרקעיים ניידים
DMB , DVB-H , MPH ,
MediaFLO
A-VSB

חדשות ציוד / קישורים
רדיו
טלוויזיה
DVB-H, DMB
יצרנים ומפתחים

תקינה ורגולאציה תערוכות אירגונים
קשר ומערכת
אודות האתר
יצירת קשר
about this site
contact us
עדכוני האתר Newsletter