שידורים דיגיטליים קרקעיים - רדיו דיגיטלי , טלוויזיה דיגיטלית digital television digital radio DAB dvbT dvb-t dmb

 
גודל טקסט הקטן טקסט הגדל טקסט טקסט רגיל

שאלות ותשובות בנושא קליטת השידורים של חבילת הערוצים הדיגיטלית הקרקעית
"עידן - ערוצים ישראליים דיגיטליים נגישים"


מידע על השידורים עצמם ראו כאן

מעמוד קודם

139   אני מתעניין לרכוש ממיר USB של אפקס או של KONKA עם אנטנה פנימית. אני גר בשכונת ארנונה (תלפיות) בירושלים. האם האנטנה הפנימית תספיק לקליטה נקיה של השידורים הדיגיטליים?

תשובה
האנטנה הפנימית תוכל לספק -באיזור מגוריך אם תתקל בקשיים התקרב לחלון הבית עם האנטנה הזו138   בהמשך לשאלה 48, מתי יותקנו הGAP FILLERS באיזור פתח תקווה? האם ניתן להשתמש באנטנה האנולוגית לקליטת שידורים דיגיטליים? אני יודע שיש אנטנות אנלוגיות עם מגבר, אז אולי אנטנה כזו תוכל לעזור לי לקלוט? למה לוקח לרשות השנייה כל כך הרבה זמן לפרוס את כל המשדרונים האלו? אני קולט בשידור אנלוגי ומעולם לא היו לי כבלים, והקליטה הטובה נדירה מאוד בשידור האנולוגי, בעיקר בגלל הפרעות של תחנות זרות. אני יודע שבשידורים הדיגיטליים לא אמרו לקרות דבר כזה. יש בכלל טעם לקנות ממיר? אני לא מתכוון לרכוש אנטנה חיצונית בשום פנים ואופן. הרשות השנייה פרסמו שבאמצעות אנטנה קטנה כולם יוכלו לקלוט את השידורים בכל הארץ. חשבתי שזה יהיה מעולה, ובסוף השידורים הדיגיטליים האלו נראים כמו כשלון אחד גדול. באזורים המאוכלסים ביותר בארץ אין קליטה...

תשובה
פי הבטחת הרשות סיום הפריסה יהיה עד סוף 2010 כפי שציינת השידור הספרתי אמור להתגבר על ההפרעות שציינת עד לסיום הפריסה ללא אנטנה חיצונית לא תוכל לקלוט. יש תלונות? פנה לרשות .137   אני מתגורר בשכונת ורדיה בחיפה רכשתי לאחרונה ממיר דיגיטלי של אפקס ואין קליטה גם לא עם האנטנה המצורפת האם יש צפי לפתרון קרוב?

תשובה
הקליטה בחיפה אמורה להיות טובה בדוק את נכונות החיבורים ונסה להוציא את האנטנה מחוץ לחלון136   האם יש כבר קליטת שידורים בעיר אילת? האם יש צורך באנטנה חיצונית או שאנטנה פנימית מספיקה?

תשובה
יש שידורים דיגיטליים באילת. על מנת לקלוט את השידורים יש צורך באנטנה פנימית.135   אני מתגורר ברמת גן. רכשתי היום ממיר מדגם APEX. לאחר שחיברתי את הממיר ואת האנטנה הפנימית המכשיר לא מצא אף ערוץ. אין לי חיבור לאנטנה חיצונית. מה האופציות שלי כרגע? האם אפשר לקנות אנטנה טובה יותר, אם כן אז איפה?

תשובה
על מנת לקלוט את השידורים יש צורך באנטנה חיצונית . את המחיר תוכל לברר אצל מתקיני אנטנות : ראה מדריכים כמו דפי זהב .134   אני גר בקרית ארבע, ואני מעוניין לקנות את הממיר, ולפני כן רציתי לדעת אם תהייה לי קליטה. במידה וצריך אנטנה נוספת, אם אפשר לדעת מה עלותה?

תשובה
על מנת לקלוט את השידורים בקרית ארבע יש צורך באנטנה חיצונית המכוונת לירושלים או לאיתנים בהרי ירושלים. את המחיר תוכל לברר אצל מתקיני אנטנות : ראה מדריכים כמו דפי זהב .133   אני גר בפתח תקוה (ליד צומת סירקין) ולאחר שקניתי את הממיר אין כל תגובה ממנו. הוא דולק וישנה נורה אדומה אך אין תגובה לשלט (ואפילו החלפתי אותו ואת הבטריות). נאמר לי שאין כל צורך באנטנה נוספת. האם זה נכון? האם יכול להיות שהחיבורים שחיברתי אינם נכונים, ויש איזשהו סרט הדרכה? כתוב במדריך חוטים כחול אדום וירוק כאשר יש לי חוטים אדום לבן וצהוב – מה מתאים למה?

תשובה
בוודאי שצריך חיבור לאנטנה באיזור שלך אתה צריך אנטנה על גג הבניין ביחס לאופן החיבור למסך הטלויזיה -עקוב אחר ההוראות המצורפות למקלט או העזר בחבר מכר "שמבין"132   קניתי טלויזיה דיגיטלית HD חדשה שעומדים לספק לי אותה השבוע. לאחר קריאה באתר שלכם, נמלאתי ספקות ביחס לאפשרות ההתחברות לקליטה של 5 הערוצים הדיגיטליים החופשיים. עד עתה הייתי מחובר לרשת הכבלים בשידור אנלוגי. ברצוני להתנתק מהתשלום החודשי, ולקלוט רק את הערוצים החופשיים. האם חברת הוט חייבת לספק לי בחינם את הערוצים החופשיים ? באם לא, כיצד אוכל לקלוט שידורי טלויזיה במיקום שלי, תל אביב, בין הרחובות וייצמן וועידת קטוביץ, סמוך לבני דן?

תשובה
על מנת לקלוט את השידורים הדיגיטליים הקרקעיים החדשים, תצטרך להתקין אנטנה על גג הבית או להמתין לסוף 2010, כשתגמר פריסת המשדרים ואז תוכל לקלוט אותם באמצעות אנטנה פנימית ..
לשידורים הדיגיטליים החדשים אין כל קשר להוט או יס ( הן אפילו לא ממש מתלהבות מהם, בלשון המעטה...).
אם אתה מתגורר בבית משותף והכבלים השתמשו בתשתית האנטנה המרכזית ע מנת לחבר אותך אליהם וניתקו אותך מהאנטנה, ייתכן מאוד שעליהם להחזיר את המצב לקדמותו על חשבונם. תוכל לבדוק סוגיה זו באגודה לתרבות הדיור ( חפש גם באינטרנט).131   אני גר בבינימינה (רחוב הדולב) בבית פרטי כאשר מצדו המערבי של הבית יש קיר בטון בגובה 2.5 מ' ומעליו בית. כיום אני קולט ערוץ 1 ו 2 בעזרת אנטנה פנימית (כמו פעם - צלחת רשת שבמרכז מעין שמניית מתכת מסתובבת ושתי אנטנות שיוצאות מהצדדים. לאנטנה הזו יש גם מעין מגבר) .איכות הקליטה לא טובה אבל רואים. האנטנה ממוקמת ליד חלון שפונה צפונה. אני מעניין לקנות ממיר אבל לא להוציא עוד כסף על אנטנה חיצונית. האם תהיה לי בכלל קליטה והאם האנטנה שכבר יש לי תהיה מספיק טובה

תשובה
לא בטוח שתהיה קליטה ללא אנטנה חיצונית. עד סוף 2010 תורחב הפריסה והקליטה תשתפר.130   אני גר בשוהם ולא מצליח לקלוט את השדורים הדיגיטליים בעזרת אנטנה חיצונית בגג הבניין האנטנה הזאת כן מאפשרת לי לקלוט את השידורים האנאלוגיים. האם אנטנה אקטיבית אמורה לפתור את הבעייה?

תשובה
אנטנה אקטיבית תשפר לדעתי משהו, אבל אם אתה מתכוון להחליף את האנטנה החיצונית בפנימית מוגברת , עדיף שתשאר עם האנטנה הקיימת על הגג.129   שלום לכם אני מבאר שבע ברצוני לרכוש מכשיר די וי די לרכב מחו'ל. במכשיר יש מקלט DVB-T מובנה ובמפרט שלו ראיתי שהוא לא תומך ב MPEG-4 אלא בטכנולוגיה הישנה יותר MPEG-2. היא האם הוא יקלוט בארץ או שלא?

תשובה
אל תקנה אי אפשר לשדרג את המקלט -ולא תוכל לקלוט כלום128   האם נהריה (מרכז העיר ובכלל) נכללת באיזורי הכיסוי ל DVB-T נכון להיום ?

תשובה
יש כיסוי. הקליטה באמצעות אנטנה על גג הבית.127   אני מתגורר בחלק התחתון של ארמון הנציב , ירושלים (ממש בעמק) ,קניתי ממיר של apex וחברתי לטלביזה. תוצאה:הממיר הקרין "אין אות" ובר האות למטה סימן אות חלש .הוצאתי את האנטנה מחוץ לחלון ולמספר שניות ולסרוגין הקליטה באה והלכה. מה עלי לעשות? לקנות מגבר? ואם כן, איזה סוג מומלץ?

תשובה
תתקין מחוץ לחלון אנטנת פאנל מוגבר (עם מגבר פנימי) או אם האנטנה המרכזית של הבניין קיימת, תתחבר אליה. אם בחרת אנטנת פאנל, שים לב שכתוב עליו VERTICAL ו HORIZONTAL ואז שים אותו ב HORIZONTAL. הפאנל של GETTER עובד טוב.מתי תהיה קליטה?
126   יצאתי עם המחשב הנייד שלי וכרטיס קליטה של USB ואין קליטה בכלל לא בעיר ולא מערבית ובכלל בהרצליה אין קליטה

תשובה
פריסת המשדרים מתוכננת להסתיים רק לקראת סוף שנת 2010 .
אם תתקין אנטנה מתאימה על גג הבית ותכוון לירושלים תוכל לקלוט כבר כעת את השידורים.125   אני גר בהוד השרון וכיום צופה בערוצים 1 ו 2 בעזרת אנטנה מרכזית ומעוניין לעבור לשידורים הדיגיטליים, אולם לאור בעיות הקליטה אני מעוניין לדעת האם באזור מגוריי הממיר עם האנטנה הפנימית יעבוד?
כוועד הבית , באם תשובתכם תהייה כי יש צורך בהתקנת אנטנת צלחת חיצונית על הגג, שאלתי היא : מה קורה באם מדובר בבניין עם 20 דיירים ? האם כל דייר שירצה יצטרך להתקין אנטנת צלחת? הרי נקים לנו שדה אנטנות על גג הבניין. האם יש צורך לאישור הדיירים או הוועד להתקנת אנטנה חיצונית ?

תשובה
אם אתה קולט ערוצים 1 ו 2 באמצעות אנטנה מרכזית, כל מה שאתה צריך זה ממיר חדש ולחברו לשקע האנטנה המרכזית כפי שכתבת.
כלל הדיירים גם יוכלו להתחבר לאותם שידורים באמצעות האנטנה המרכזית.
אנטנת צלחת לווינית לא קשורה לשידור הדיגיטלי הקרקעי החדש.
לעניין "שדה האנטנות" - אין בו צורך והשאלה צריכה להיות מופנית לתרבות הדיור בעירך
לידיעתך : דייר המעונין להקים לעצמו צלחת פרטית לקליטת שידורים מלווינים רשאי לעשות זאת מבלי לשאול, ליידע או לשאטול את רשותם של יתר הדיירים בבנין. זאת, בתנאי שהוא אינו מנצל משטח הגג חלק יחסית הגדול מחלקו בכלל הנכס המשותף. זו זכותו של דייר כשותף בנכס ואף ועד בית או דייר לא יכול למנוע ממנו זכות זו , המוקנית לו בחוק בתים משותפים.124   רכשתי ממיר מסוג APEX, וחיברתי לאנטנה של הבניין, אני מצליח לקלוט את כל התחנות אך התמונה מקוטעת ונתקעת לאחר כמה שניות. חשבתי שהבעיה היא בממיר והחלפתי לחדש אחר מאותו סוג, מהי הבעיה ומה ניתן לעשות?

תשובה
לא ציינת את אזור המגורים אבל כנראה, שבאזור מגורך יש צורך להשתמש באנטנה חיצונית. כמו כן בדוק אם האנטנה המרכזית מתפקדת בכלל ( אולי היא נותקה על ידי הכבלים או יס) . אם היא לא נותקה- ייתכן שהיא פשוט "גמורה" ויש צורך לחדש אותה.123   אני גר במרכז ירושלים (רחוב שמאי). אין לי אנטנה חיצונית. האם יש טעם לקנות את הממיר ולהשתמש באנטנה פנימית, או שלא תהיה לי קליטה

תשובה
באזור מגורך תהיה קליטה באמצעות אנטנה פנימית122   הרכבתי את הממיר לטלוויזיה חדשה ומאוד איכותית בסטריאו והסאונד לא ברמה גבוהה עקב שידור של הרשות. באיזה קצב KBPS הרשות משדרת ? האם זה ישתפר ? מתי ?

תשובה
כיום מוקצים לכל ערוץ 2 מגה קבועים.
בעתיד תהיה סטטיסטיקה ואז בהקצאה דינמית זה יעלה.
כמו כן צפויה החלפת מקודדים לרמה יותר גבוהה תוך חודש.121   אני מתגורר בברודצקי ת"א אני משתמש באנטנה חיצונית סטטית לכיוון צד מזרח אני רק ככה קולט אבל יש עצירות בתמונה מדיי פעם , למה רמה לא מספיקה של קליטה ? וגם הסאונד קצת מרוסק כתוצאה מרמת סאונד לא מספיק טובה של קליטה או מפני שכך משודר ?

תשובה
כנראה שהאנטנה לא איכותית מספיק.
שים לב : כוון את האנטנה לירושלים כשהקיטוב אופקי ( horizontal) ומערכת הגברה לאות שמגיע מהאנטנה לממירעוד שאלות ותשובות בעמוד הבא


לא מצאתם תשובה לשאלותיכם ?
שלחו פניה ל israeltv@godigital.co.il . אם מדובר בנושאי קליטה ומשדרים, אל תשכחו לציין את אזור מגוריכםאתר החדשות הישראלי היחיד בנושאי טלוויזיה דיגיטלית קרקעית DVB-T , רדיו דיגיטלי קרקעי DAB , שידורי מולטימדיה דיגיטלית קרקעית DMB ו DVB-H
© האתר בלתי תלוי ואינו קשור בגורמים מסחריים או בעלי ענין בנושאים הנסקרים בו.
This is an independent non-commercial web magazine about digital terrestrial radio and television in Israel and worldwide
מבוא
מבוא לשידורים
דיגיטליים

מילון מונחים בנושא שידורים דיגיטליים

עדכוני האתר Newsletter
טלוויזיה דיגיטלית : בעולם / בישראל
DTT/DVB-T Digital TV in Israel
היסטוריה - הטלוויזיה


שידורי מולטימדיה
DVB-H , MediaFLO קרקעיים ניידים
DMB , DVB-H , MPH ,
MediaFLO
A-VSB

חדשות ציוד / קישורים
רדיו
טלוויזיה
DVB-H, DMB
יצרנים ומפתחים

תקינה ורגולאציה תערוכות אירגונים
קשר ומערכת
אודות האתר
יצירת קשר
about this site
contact us
עדכוני האתר Newsletter